Kas ir 3D printēšana
3D drukāšana ir fiziska objekta izgatavošana no digitāla modeļa. Tas izmanto dažādus materiālus, piemēram, plastmasu, metālu, keramiku un citus, lai izveidotu trīsdimensiju objektu, veidojot to slāņos. Process sākas ar digitāla modeļa izveidošanu, izmantojot datoru palīdzības dizaina (CAD) programmatūru. Modelis pēc tam tiek sadalīts plānos slāņos un nosūtīts uz 3D printeri, kurš nolasa informāciju un slāni pa slānim izveido gala objektu.
Ir dažādas 3D drukāšanas tehnoloģijas, tostarp Fused Deposition Modeling (FDM), Stereolithography (SLA), Selective Laser Sintering (SLS) un citi. Katrai tehnoloģijai ir savi plusi un mīnusi un tā ir piemērota dažāda veida objektiem un materiāliem. Iesācējiem un mājsaimniecības lietotājiem visizplatītākais un vienkāršākais printera veidas ir FDM.
3D drukāšana tiek izmantota dažādās nozarēs un lietojumos, sākot no prototipēšanas un produktu dizaina līdz ražošanai un medicīnas jomai. Tas ļauj ātrāku un efektīvāku ražošanu, pielāgojamu un unikālu dizainu, radot sarežģītas formas, ko būtu neiespējami sasniegt ar tradicionālajām ražošanas metodēm.
3D printēšanas materiāli
Kušanas temperatūra - 190'C - 220'C
Gultas temperatūra: 0'C - 60'C
Termoizturība: 50'C - 55'C
Stīvums (stiffness): 7/10
Izturība (durability): 4/10
PETG (polietilēna glikols) filaments, tas pats ar ko ikdienā sastopamies pet pudelēs. Tas ir izturīgāks un elastīgāks nekā PLA un ABS. Tam ir arī salīdzinoši zemāka vērpes tendence printējot, salīdzinājumā ar ABS, kas padara to par lielisku izvēli, ja ar PLA izturību vairs nav pietiekami. Papildus tam, PETG nodrošina nedaudz augstāku termoizturību nekā PLA. Visbeidzot PETG piedāvā labu caurspīdīguma līmeni un pārtikas drošu materiālu, kas ļauj to izmantot, piemēram, 3 D printētām pudelēm, burkām un konteineriem.
Kušanas temperatūra - 220'C - 240'C
Gultas temperatūra: 70'C - 90'C
Termoizturība: 55'C - 60'C
Stīvums (stiffness): 5/10
Izturība: 8/10
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.